تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - ::این مصلحت نیست!
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
ارسال شده در چهارشنبه 2 تیر 1389 ساعت 08:14 ق.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا
هو الحکیمــــــ ..
شورای عالی انقلاب فرهنگی - مجلس شورای اسلامی - مصلحت چیست؟
* بخش کوچکی از این سخنرانی در زیر آمده:

اگر ما مى‌خواهیم درباره‌ى دانشگاهها، آموزش و پرورش، مسائل فرهنگ عمومى و رسانه‌ها فكر، بحث و تصمیم گیرى كنیم، باید جهت كلّى این باشد؛ یعنى گرایش انقلابى و حركت اسلامى چیزى نیست كه بدون یك مدیریت و هدایت صحیح و دقیق و حساب شده تضمین شود. مردم ما بحمداللَّه مسلمانند. گرایشهاى اسلامى در این كشور قوى است. در این هیچ تردیدى نیست. جوّ كشور هم - تا آن‌جا كه من نگاه مى‌كنم - از لحاظ توجّه و گرایش به مسائل معنوى، ضعیف نیست؛ خیلى خوب است و شاید هم از جهاتى روزبه‌روز قویتر مى‌شود. لیكن هدایت فرهنگى جامعه، یك ضرورت است. اگر ما اداره نكنیم، نمى‌توانیم مطمئن باشیم كه كار به صورت خوبى پیش خواهد رفت.
ما دشمنان فرهنگىِ زیادى داریم، مبارزه با اسلام و انقلاب به صورت فرهنگى، یك امر جدّى است. این چیزى كه ما به آن تهاجم فرهنگى مى‌گوییم، یك امر واقعى و حقیقى است. الان باورهاى سیاسى ما، با ابزارهاى فرهنگى دشمنان هدفگیرى مى‌شود. باورهاى دینى ما هدفگیرى مى‌شود. عادات حسنه‌ى ملت ما مورد تهاجم قرار مى‌گیرد و هدفگیرى مى‌شود. این كار خیلى هم دقیق انجام مى‌گیرد. خلاصه آن چیزى كه انقلاب بر پایه‌ى آن به وجود آمده است - یعنى فرهنگ اسلام ناب و فرهنگ انقلابى - دقیقاً مورد تهاجم دشمنان است.
بنابراین در چنین وضعى، مدیریّت فرهنگى لازم است. به تعبیرى كه من در آن نوشته آوردم، واقعاً یك ستاد مركزىِ فرهنگى لازم است. باید كسانى بنشینند و فكر كنند. من نمى‌خواهم این تعبیر را خیلى تكرار كنم كه بعضى تصوّر كنند به آن صبغه‌ى نظامى‌گرى داده مى‌شود؛ نه. به هیچ وجه مراد این نیست. یك تمركز مورد نظر است. یك مدیریت متمركز و هدایت كننده لازم است. این مركز باید نسبت به همه‌ى دستگاههاى مسؤول در زمینه‌هاى فرهنگى كشور، نقش هدایت كننده و تغذیه كننده داشته باشد. تفكّرات صحیح و فكر درست، جریانات فرهنگ صحیح را كمك و هدایت كند. آن كسانى را كه واقعاً محتاج دستگیرى و هدایت هستند، دستگیرى و هدایت كند. آن جایى كه دشمن برنامه‌ریزى كرده است، آن را بفهمد و علاج فرهنگى(کند) - نه علاج سیاسى و به طریق اولى نه علاج پلیسى - كند.


 متن کامل (حتما سعی کنید بخوانید)   20/9/1375

اللهم عجل لولیک الفرج..


برچسب ها : شورای عالی انقلاب فرهنگی ,  نظر مقام معظم رهبری ,  آیت الله خامنه ای ,  حاشیه مجلس شورای اسلامی ,  مصوبه ,  مصلحت نیست , 


mihanblog.com