تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - ::ستاره‌ جوانى، ستاره‌ى بسیار درخشان و خوش‌طالع (1)..
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
هو العلیمـــــــ ..
  • منتخبی از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «جوانان عزیز این مرز و بوم»

منتخبی از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «جوانان عزیز این مرز و بوم»
جــــــــــــــــــــوان

....................................................
بى‌تفاوتى و خونسردى جایز نیست!
در حركت عظیم ملت ایران، نسل جوان باید پیشرو باشد. براى نسل جوان - بخصوص نسل جوان دانشجو - بى‌تفاوتى و خونسردى جایز نیست. آن جوانى كه به سرنوشت كشور نیندیشد و حوادث و خصومتهایى را كه نسبت به كشورش در دنیا سازماندهى مى‌شود، نبیند و نسبت به آنها نجوشد و نخروشد، آن جوان لایق این نیست كه نام جوان شهروند یك ملت انقلابى را روى خودش بگذارد. روح جوان، آن روح پر تپشى است كه در سختیها، به داد كشور و ملت رسید و آنها را نجات داد.

حواستان جمع باشد!

جوانان عزیز! دشمن روى شما سرمایه‌گذاریهاى زیادى مى‌كند؛ حواستان جمع باشد. عده‌ اى را به بى‌تفاوتى مى‌كشاند و عده‌یى را دلسرد و مأیوس مى‌كند. یأس، بزرگترین آفت جوان است.
 10/08/1368

جوانان ببینند
!
جوانان دانشجو در محیطهاى دانشگاه، به درس و علم و روحیه‌ى انقلابى و اسلامى، حداكثر اهمیت را بدهند. جوانان ببینند كه امروز و آینده، چه‌قدر به وجود آنها احتیاج است؛ خودشان را براى آینده بسازند.
  24/05/1369


قبل از دوران مهدى موعود(عج)، آسایش و راحت‌طلبى و عافیت نیست!
شما جوانان عزیز كه در آغاز زندگى و تلاش خود هستید، باید سعى كنید تا زمینه را براى آن‌چنان دورانى آماده كنید؛ دورانى كه در آن، ظلم و ستم به هیچ شكلى وجود ندارد؛ دورانى كه در آن، اندیشه و عقول بشر، از همیشه فعالتر و خلاقتر و آفریننده‌تر است؛ دورانى كه ملتها با یكدیگر نمى‌جنگند؛ دستهاى جنگ‌افروز عالم - همانهایى كه جنگهاى منطقه‌یى و جهانى را در گذشته به راه انداختند و مى‌اندازند - دیگر نمى‌توانند جنگى به راه بیندازند؛ در مقیاس عالم، صلح و امنیت كامل هست؛ باید براى آن دوران تلاش كرد. قبل از دوران مهدى موعود(عج)، آسایش و راحت‌طلبى و عافیت نیست. در روایات، «والله لتمحصن» و «والله لتغربلن» است؛ بشدت امتحان مى‌شوید؛ فشار داده مى‌شوید. امتحان در كجا و چه زمانى است؟ آن وقتى كه میدان مجاهدتى هست. قبل از ظهور مهدى موعود، در میدانهاى مجاهدت، انسانهاى پاك امتحان مى‌شوند؛ در كوره‌هاى آزمایش وارد مى‌شوند و سربلند بیرون مى‌آیند و جهان به دوران آرمانى و هدفى مهدى موعود(ارواحنافداه) روزبه‌روز نزدیكتر مى‌شود؛ این، آن امید بزرگ است؛ لذا روز نیمه‌ى شعبان، روز عید بزرگ است.
سخنرانى در اجتماع بزرگ مردم قم، در سالروز میلاد حضرت مهدى (عج) 30/11/1370

انتظار از نسل جوان!!
عزیزان من! روح مبارزه و ایستادگى در مقابل دشمن، وقتى به طور كامل و سالم در شما قشر جوان باقى مى‌ماند كه تقوا، بازگشت به خدا و جهاد اكبر در وجود و زندگى‌تان بگنجد. اگر ما به جوانان توصیه مى‌كنیم كه طهارت، تقوا، استغفار، اجتناب از گناه، رو آوردن به خدا و توجه به معنویات را سرلوحه‌ى كارها قرار دهند، به این دلیل است كه علاوه بر به همراه داشتن سعادت شخصى شما، كشور شما هم به جوانانى نیازمند است كه بتوانند حقایق را درك كنند، در میدانها بایستند، توطئه‌ى دشمن را بشناسند و با آن مقابله كنند. دانشگاه، حوزه‌ى علمیه و محیط علمى و تحصیلى جاى این ایستادگى، مقاومت، هوشیارى و مبارزه است. این، انتظار از نسل جوان است.
بیانات در دیدار دانش‌آموزان و دانشجویان 10/08/1374

چشم ایران عزیز به تلاش جوانان
ایران عزیز براى رسیدن به هدفهاى بزرگى كه به‌بركت انقلاب اسلامى در برابر او ترسیم شد، چشم به تلاش جوانان در عرصه‌ى علم و معرفت دوخته است، و بدون آن، فروغ خودباورى و استقلال ملى كه در طول دو دهه از انقلاب همواره راهگشاى ملت و دولت ما در گذرگاههاى دشوار بوده است، به ضعف خواهد گرائید.
پیام به مناسبت بازگشایى دانشگاه‌ها 06/07/1378

نیاز این لحظه‌ى تاریخ را بشناسید
بنده همیشه این جمله را به دوستانم تكرار مى‌كردم؛ الان هم به شما مى‌گویم كه هر انسانى باید تلاش كند، نیاز لحظه را بشناسد و آن را برآورده كند. اگر نیاز این لحظه‌ى تاریخ را نشناختید و آن را برآورده نكردید و فردا فهمیدید، كار گذشته و دیر شده است؛ مثل یك خط تولید كه همین‌طور حركت مى‌كند و تكنسینها و كارگران و مهندسان و متخصصان در جاى خودشان قرار گرفته‌اند. وقتى این ابزار جلو شما مى‌رسد، اگر كارى را كه باید انجام دهید، انجام ندادید، دیگر از دست رفته است؛ ابزار بعدى یك چیز دیگر است. تاریخ و زمان و نیازهاى جامعه این‌طورى است؛ و این آن چیزى است كه جوان - بخصوص دانشجو - از عهده‌ى آن برمى‌آید؛ مى‌تواند آن را بداند و مى‌تواند عمل كند؛ چون انرژى دارد؛ فعال است؛ چشمش باز است؛ ذهنش باز است؛ آینده هم متعلق به اوست؛ براى خودش هم كار مى‌كند.آینده متعلق به شماست.
بیانات در دیدار از دانشگاه صنعتى شریف 01/09/1378
بعضیها حوصله‌ى حركت ندارند
من غالبا به خیلى از مجموعه‌هاى دانشجویى كه پیشم مى‌آیند، گفته‌ام كه عشق و علاقه‌ى من به دانشجو، بخش عمده‌اش ناشى از صفا و صداقت دانشجوست. این صداقت و صفا بایستى در یكایك دانشجویان حفظ شود؛ اما اگر فرض كنیم این هم عملى نیست كه در یكایك دانشجویان این صفا و صداقت و صمیمیت و حالت خلوص و پاكى روحى و قلبى محفوظ بماند، لااقل در مجموعه‌ى جنبش دانشجویى این باید محفوظ بماند. این حركت دانشجویى و بیدارى دانشجویى، نه در گذشته و نه در امروز، هرگز فراگیر همه‌ى دانشجویان نبوده است. بالاخره در محیط دانشگاه، همه یك‌طور نیستند؛ بعضیها حوصله‌ى حركت ندارند؛ مى‌گویند بگذار كارمان را بكنیم، درسمان را بخوانیم؛ زودتر این ورق‌پاره را بگیریم و مثلا دنبال كارى برویم! این مشمول حرف من نیست. ممكن است اینها هم بسیار جوانان خوبى باشند - اصلا نمى‌خواهم رد كنم - ولى مى‌خواهم بگویم اینها مشمول این حرفى كه مى‌زنم - این بیدارى، این خیزش، این جنبش، این حركتى كه عنوان دانشجویى دارد - نیستند. بعضیها هم در محیط دانشجویى هستند كه بیش از آن‌كه دانشجویى كنند، جوانى مى‌كنند و به عنوان یك كار رایج، دنبال كارهاى جوانى‌اند؛ آن هم نه به‌عنوان «الا اللمم».
بیانات در دیدار از دانشگاه صنعتى شریف 01/09/1378

راه معنویت و صفا، كوچه‌ى بن‌بست نیست!
شما جوانان - پسران و دختران - در آغاز راهید؛ هم توان دارید، هم قدرت انتخاب دارید و مى‌توانید این راه را طى كنید؛ و این راه در جمهورى اسلامى و در هر نظام اسلامى و الهى، پیش پاى انسانها باز است. راه معنویت و صفا، كوچه‌ى بن‌بست نیست.

امروز كشور به‌شدت نیازمند شماست
عزیزان من! امروز كشور به نشاط شما، به نیروى شما، به ابتكار شما، به ایمان شما و به صفاى شما به‌شدت نیازمند است. امروز جوانها باید خردمندى خودشان را، معرفت و دانش خودشان را، ایمان خودشان را، همبستگى و یكپارچگى خودشان را هرچه ممكن است، تقویت كنند؛ درست همان مناطقى كه دشمن مى‌خواهد تقویت نشود. دشمن مى‌خواهد دانش ما پیشرفت نكند؛ دانشگاههاى ما به‌جاى درس خواندن، به كارهاى دیگر بپردازند؛ ایمان نسل جوان تقویت نشود و جوان مؤمن تبدیل شود به جوان هوسران. دشمن مى‌خواهد وحدت بین نیروهاى ما نباشد و برادران تبدیل شوند به دشمنان. دشمن مى‌خواهد ما صفا و نورانیت و معنویت نداشته باشیم و جوان ما به یك عنصر مادى و بى‌عاطفه تبدیل شود؛ این چیزى است كه دشمن مى‌خواهد. امروز همه وظیفه دارند در مقابل این حركت كنند.
بیانات در دیدار گروه كثیرى از جوانان استان اردبیل 05/05/1379


ادامــــــــــــــــــه دارد.. ان شاء الله..اللهم عجل لولیک الفرج..برچسب ها : منتخبی از بیانات رهبر معظم انقلاب در مورد «جوانان عزیز این مرز و بوم» ,  بى‌تفاوتى و خونسردى ,  یأس بزرگترین آفت جوان ,  روحیه‌ ى انقلابى و اسلامى ,  قبل از دوران مهدى موعود(عج) ,  آسایش و راحت‌طلبى و عافیت نیست! ,  نیاز این لحظه‌ى تاریخ را بشناسید ,  بعضیها حوصله ‌ى حركت ندارند ,  كوچه ‌ى بن‌بست ,  پوستر آقا درباره جوان علم و ایمان , 

موضوع : انقلاب اسلامی ایران ,  پیام .. ,  پیشرفت و امید .. , 


mihanblog.com