تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - ::ما جوانان ایرانی ..
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
ارسال شده در سه شنبه 29 تیر 1389 ساعت 05:54 ب.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا
هو العلیمـــــــ ..

..جــــــــــــــــــــــوانــــــــــــــــــــــ ..
جوان ایرانی و آرمان های او..

  • :: علمــــــــــ ، آرمانگراییـــــــــ ، پیشرفتـــــــــــ ::

بیانات راهبردی مقام معظم رهبری درباره ما جوانان ایرانی
 

بدون پیشرفت علم نمى‌شود كشور را پیش برد!

به‌هرحال عزیزان من! عاملى كه مى‌تواند كشور شما را در مقابل هر افزون‌طلبى، هر انحصارطلبى، هر تجاوز، هر ماجراجویى و هر بحران‌سازى حفظ كند، استحكام ساخت داخلى نظام است. همین‌طور است ارتباط بین آحاد و قشرهاى مردم با مسؤولان نظام، امید جوانان به آینده و گرفته شدن رخنه‌هایى كه بتدریج موجب تضعیف نظام مى‌شود. همان‌طور كه عرض كردم، این كارها با تلاش زیاد انجام مى‌گیرد و شما باید در محیط دانشگاه، مسأله‌ى علم و تحقیق را جدى بگیرید. این‌كه دانشجوى عزیزى در صحبت خود به بودجه‌ى تحقیقات اشاره كردند و گفتند كم است و آن را به عنوان مطالبه و درخواست دانشجویان مطرح نمودند، مرا خوشحال مى‌كند. در جلسه‌ى اساتید هم كه بودیم، اتفاقا همین را مطرح مى‌كردند. این خیلى خوب است كه جوان، دنبال تحقیق، كار علمى و پیشرفت علم باشد. بدون پیشرفت علم نمى‌شود كشور را پیش برد. امروز حتى دشمنان بشریت از علم استفاده مى‌كنند. ما براى آرمانهاى والا، ارزشهاى حقیقى، فضایل انسانى و گسترش آنها ناگزیریم از علم و شرافت ذاتى علم استفاده كنیم. وحدت و ارتباط باید حفظ شود

امروز نوبت نسل جدید است!

عزیزان من! هرچه مى‌توانید، خودتان را با علم و عمل بسازید. دوران جوانى شما مثل دوران جوانى نسل قبل از شما، دوران تعیین‌كننده‌ى سرنوشت تاریخى این ملت است. نسل قبل از شما اگر تنبلى مى‌كرد، اگر در خانه مى‌نشست و اگر لاابالیگرى را پیشه‌ى خود مى‌ساخت، ملت ما غرق در فساد وابستگى و ذلت فرودستى نسبت به امریكا باقى مى‌ماند. آن نسل ایستاد، انقلاب را پیروز كرد، جنگ را پیروز كرد و از هویت ملى و شخصیت ملى دفاع جانانه‌اى نمود. امروز هم نوبت نسل جدید است. دشمن از جوانان ما مى‌ترسد و مى‌داند كه اگر نسل جوان گسترده‌ى با ایمان ما با همین ایمان در صحنه بایستد، هیچ سلاحى، هیچ بمبى و هیچ موشكى نمى‌تواند این ملت را به زانو درآورد. هر گامى كه شما براى ارتقاى علمى و عملى و اخلاقى خودتان بردارید، مثل گلوله‌اى است كه به سمت دشمن شلیك مى‌كنید. این جنگ و این رزم، جهاد بزرگى است.
  22/02/1382

آرمان‌گرایى را رها نكنید!

اگر شما جوانان نگاه به قله‌هاى آرمانى را كنار بگذارید، برآیند غلطى به‌وجود خواهد آمد. برآیند آرمانگرایى شما و چالش مسؤولان با مصلحتها، برآیند معتدل و مطلوبى خواهد شد؛ اما اگر شما هم دنبال مصلحت‌گرایى رفتید و گرایش مصلحت‌اندیشانه - یعنى صددرصد با واقعیتها كنار آمدن - وارد محیط فكرى و روحى دانشجو و جوان شد، آن‌وقت همه چیز به‌هم مى‌ریزد و بعضى آرمانها از ریشه قطع و گم خواهد شد. دانشجویان نباید آرمان‌گرایى را رها كنند. توقع من از شما عزیزان این است كه پایه‌هاى معرفتى خودتان را در همه‌ى زمینه‌ها عمیق و مستحكم كنید.
بیانات در دیدار جمعى از اعضاى تشكلها، كانونها، نشریات، هیأتهاى مذهبى و شمارى از نخبگان دانشجویى 15/08/1382

آرمان‌هایى یك جوان ایرانى!

جوان چه مى‌خواهد؟ جوان ما مایل است در كشورى كه خانه‌ى اوست، فقر و عقب‌افتادگى و بدبختى نباشد؛ امنیت و عزت و افتخار وجود داشته باشد؛ صفا و محبت و روشن‌بینى بر فضاى زندگى حاكم باشد؛ میدان كار و تلاش و پیشرفت در برابر او باز باشد؛ احساس پوچى نكند؛ هدف روحى و معنوى و والایى كه در دل هر انسانى هست، بتواند آن را اشباع كند. این یك ترسیم كلى از آرمان‌هایى است كه قاعدتا یك جوان ایرانى دارد.
...آرمان‌گرایى جوان ایرانى ما عبارت است از ترسیم آینده‌یى با این خصوصیات. ما نظام و كشورى مى‌خواهیم كه پیشرفته باشد و مردم آن دانشمند و بیدار و زنده باشند؛ غفلت‌زده و خواب‌آلوده نباشند؛ كشور برخوردار از عدالت باشد؛ مبراى از فساد باشد؛ طبقه‌ى اشراف بر آن حاكمیت نداشته باشد - چه اشراف سنتى، چه طبقه‌ى جدیدى كه ممكن است اسمشان اشراف نباشد، اما در واقع اشراف باشند و به قول آقایان از رانت‌هاى گوناگون اقتصادى استفاده كنند - برخوردار از قدرت و استحكام سیاسى باشد؛ و همه‌ى اینها الهام گرفته‌ى از معارف دین و اسلام عزیز باشد. اسلام این ظرفیت را دارد كه اینها را به ما تعلیم دهد.
  19/02/1384

وظیفه‌ى بزرگ و تاریخى!
امروز رسالت اول دانشگاهیان، حفظ این جهتگیرى و تلاش براى شكوفا شدن استعداد علمى و فكرى نسل جوان بالنده‌ى كشور است. نظام اسلامى نشان داده است كه ملت ایران، داراى ظرفیت عظیمى براى پیشرفت در همه‌ى عرصه‌هاى زندگى است. گام بلند انقلاب، در این راه طولانى، قطع وابستگى و تبعیت است.
تأكید مكرر امام راحل بر اسلامى شدن دانشگاه، براى این بود كه نسل جوان تحصیلكرده‌ى كشور از این احساس ناتوانى و نیاز نجات یابد و به نجات كشور از تبعات وابستگى دوران گذشته همت گمارد.
جامعه‌ى دانشگاهى كشور اعم از دانشجو و استاد و مدیران، امروز وظیفه‌ى بزرگى بر دوش دارند. انقلاب توانسته است اعتماد به نفس را در نسل جوان زنده‌كند. حفظ و تقویت این احساس مبارك، همان وظیفه‌ى بزرگ و تاریخى است.
  12/03/1378اللهم عجل لولیک الفرج..


برچسب ها : بدون پیشرفت علم نمى‌شود كشور را پیش برد! ,  امروز نوبت نسل جدید است! ,  آرمان‌گرایى را رها نكنید! ,  آرمان‌هایى یك جوان ایرانى! ,  وظیفه‌ى بزرگ و تاریخى! ,  رسالت اول دانشگاهیان ,  شكوفا شدن استعداد علمى و فكرى نسل جوان ,  تأكید مكرر امام راحل بر اسلامى شدن دانشگاه , 

موضوع : بصیرت علوی.. ,  پیام .. ,  پیشرفت و امید .. , 


mihanblog.com