تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - چرا در شرایط جنگ احزاب به سر می‌بریم؟
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
ارسال شده در سه شنبه 20 مهر 1389 ساعت 07:15 ب.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا
هو العلیم


تاملی در بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی؛
 چرا در شرایط جنگ احزاب به سر می‌بریم؟ رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان با کارگزاران حج شرایط کنونی را مانند جنگ احزاب دانستند. به کار بردن این تعبیر از سوی معظم له بیانگر لزوم توجه بیش از پیش به شرایط کنونی امت اسلامی و جهان اسلام و وضعیت دشمن در تقابل با جبهه اسلام و مقایسه شباهتهای موقعیت کنونی این دو جبهه با شرایط تاریخی جنگ احزاب است.

به گزارش همت آنلاین، رهبر معظم انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان با کارگزاران حج شرایط کنونی را مانند جنگ احزاب دانستند. به کار بردن این تعبیر از سوی معظم له بیانگر لزوم توجه بیش از پیش به شرایط کنونی امت اسلامی و جهان اسلام و وضعیت دشمن در تقابل با جبهه اسلام و مقایسه شباهتهای موقعیت کنونی این دو جبهه  با شرایط تاریخی جنگ احزاب است. با توجه به اهمیت این مساله ذیلا به بررسی ویژگی‌های جنگ احزاب و مقایسه آن با شرایط فعلی می‌پردازیم:

1- پیشنهاد دهنده اولیه جنگ به کفار، یهودیان خائنی بودند که پیامبر آنان را به جرم خیانت از مدینه بیرون کرد.
1-1- در شرایط فعلی نیز کسی جز صهیونیست‌های خائن و جنایت‌پیشه در پشت پرده تمامی توطئه‌ها علیه اسلام عزیز و امت اسلامی قرار ندارد.
1-2- حضرت آیت‌الله خامنه‌ای نیز وحدت را نیاز بسیار جدی دنیای اسلام برشمردند و افزودند: عوامل صهیونیستی و آمریکایی، در کمین نشسته‌اند تا هرگاه مسلمانان به یکدیگر نزدیک شدند، آنها را به بهانه‌های مختلفِ "مذهبی، قومی، تعصبات فرقه‌ای و بهانه‌های دیگر "، به جان یکدیگر بیندازند.

2- جنگهایى که مسلمانان در زمان حیات پیامبر در آن شرکت مى‏جستند به سه دسته تقسیم مى‏شدند.
نوع اوّل جنگهایى بودند که میان آنان ‏و قریش درمى‏گرفت و نوع دوّم جنگهایى که میان آنان و یهودیان رخ ‏مى‏داد و نوع سوّم جنگهایى بود که بین مسلمانان و سایر اعراب که مانع ازپیشرفت و انتشار اسلام بودند، اتفاق مى‏افتاد. در جنگ خندق، هر سه نوع این جنگها به وقوع پیوست و نبردى بود که در آن تمام قبائل و گروههاى مختلف دشمنان اسلام براى کوبیدن‏«اسلام جوان‏»متحد شده بودند از این رو بدان جنگ "احزاب" هم گفته مى‏شود. زیرا کفار قریش با "بنى سلیم" و "اسد" و "فزاره" و "اشجع" و "غطفان" و با "بنى قریظه" و برخى ‏از یهودیان مدینه براى جنگ با پیامبر هم پیمان شدند. در این جنگ نابرابر، نفرات سپاه‏«کفر»را در این جنگ بیش از ده هزار نفر نوشته‏اند، در حالى که تعداد مسلمانان از سه هزار نفر تجاوز نمى‏کرد.

2-1- یارگیری‌های سران استکبار و صهیونیسم بین‌المللی از جریان‌های انحرافی در میان فرقه‌های اسلامی، ایجاد فرق ساختگی و استعماری در داخل دنیای اسلام در قرن اخیر، استفاده از ظرفیت نیروهای اپوزیسیون داخلی و خارجی جهت ضربه زدن به اسلام ناب و جمهوری اسلامی، ورود افراد مختلف با وجهه‌های گوناگون در عرصه اسلام‌ستیزی و بر هم زدن وحدت اسلامی، از روحانی کویتی شیعه نما تا کشیش قرآن‌سوز مسیحی نما همگی نشان دهنده هم‌پیمانی همه سران کفر و صهیونیسم و منافقان امت اسلامی و ... برای ریشه‌کن کردن اسلام عزیز و پرچمداران اسلام ناب است.

3- زمانى که گزارش تحرک قریش به اطلاع پیامبر اسلام رسید،حضرت شوراى نظامى تشکیل داد.
3-1- این مساله بیانگر آنست که بهترین راه مقابله با تهدیدات دشمن، حرکت جمعی امت اسلامی و تصمیم جمعی برای اتخاذ تاکتیک‌های مناسب برای ایستادگی در برابر دشمن است.

4- عمل به پیشنهاد صحابی ایرانی پیامبر، استفاده از تاکتیک ایرانی برای مقابله با دشمنان اسلام، تایید خدا و رسول بر به کارگیری تاکتیک ایرانی

4-1- «سلمان» عرض کرد: یا رسول اللّه ! جماعت قلیل در مبارزه در برابر جماعت کثیر نمی توانند ایستاد، حضرت فرمود: پس چه کنیم؟ سلمان عرض کرد: خندقی می کنیم بر دور خود که حجابی باشد میان تو و ایشان که ایشان از هر جانب بر سر ما نیایند و جنگ از یک جانب باشد و ما در بلاد عجم وقتی که لشکر گرانی (بزرگ و مجهّز) متوجه ی ما می شد، چنین می کردیم که جنگ از موضع معینی واقع شود.
4-2- در شرایط کنونی نیز با توجه به نقش احیاگری انقلاب اسلامی ایران در قرن حاضر و نقش برجسته جمهوری اسلامی ایران در بازگرداندن عزت و عظمت گذشته مسلمانان، ایران اسلامی به عنوان دژی استوار در برابر زیاده‌خواهی جهانخواران و دنیامداران محسوب شده و از این منظر عمل به نسخه یاران سلمان فارسی برای مقابله با دشمن در شرایط کنونی همچنان موضوعیت دارد. به علاوه روایات وارده از نبی مکرم اسلام و ائمه هدی (ع) درباره نقش برجسته ایرانیان مسلمان در دستیابی به قله‌های علم و ایمان و احیاء اسلام ناب و تقابل با سردمداران کفر و الحاد در دوره آخرالزمان همگی موید همین مساله است.

5- مسدود کردن راههای مختلف نفوذ دشمن برای ممانعت از حمله همه جانبه و تمرکز جنگ در موضعی معین، طراحی مانع در قسمتهاى نفوذ پذیر اطراف مدینه که مانع عبور و تهاجم دشمن به شهر گردد.

5-1- سربازان قریش هر وقت‏به فکر عبور از خندق مى‏افتادند،با مقاومت مسلمانان و پاسداران خندق که با فاصله‏هاى کوتاهى در سنگرهاى دفاع موضع گرفته بودند،روبرو مى‏شدند و سپاه اسلام هر نوع اندیشه تجاوز را با تیراندازى و پرتاب سنگ پاسخ مى‏گفت
5-2- رهبر انقلاب اسلامی، تلاش بی‌وقفه و برنامه‌ریزی ‌شده سلطه‌گران را برای پیدا کردن نقاط ضعف و نفوذ در دنیای اسلام، خاطرنشان کردند و افزودند: آنها، به دقت به دنبال برجسته کردن نقاط اختلاف امت اسلامی هستند و "حج وحدت بخش مسلمانان "، این تلاش‌ها را ناکام خواهد گذاشت.

6- همکاری همگان در کندن خندق از جمله خود پیامبر، علی علیه السلام و مهاجرین و انصار به نحوی که ظرف چند روز با همت و تلاش مسلمانان خندق آماده گردید.
6-1- این مساله لزوم ورود و نقش‌آفرینی همه رهبران اسلامی و آحاد امت اسلامی برای مقابله با تهاجم دشمن را متذکر می‌شود. به علاوه بر همت و تلاش مضاعف و لزوم حضور به موقع و مجدانه در این صحنه سرنوشت‌ساز تاکید دارد.

6-2- همچنان که رهبر معظم انقلاب نیز بر این نکته تاکید کرده و فرمودند: "حرکت عظیم، دستجمعی، صحیح و مسئولانه امت اسلامی در حج، می‌‌تواند احساس عزت، اقتدار و امید را به دنیای اسلامی باز‌گرداند."

7- سران قریش با توجه  نفرات و تجهیزات جنگى فراوان خود، نقشه جنگ را چنان طراحى کرده بودند که به خیال خود با این یورش، مسلمانان را بکلى نابود سازند

7-1- در حال حاضر نیز سران کفر و استکبار جهانی به چیزی کمتر از نابود کردن اسلام عزیز نمی‌اندیشند و این مساله علی‌رغم همه نمایش‌های دروغین آزادی عقیده و بیان در حرکات رسواکننده‌ای مانند قرآن‌سوزی خود را نشان می‌دهد.

8- محاصره مدینه توسط لشگرى انبوه، روحیه بسیارى از مسلمانان را بشدت تضعیف کرد بویژه آنکه خبر پیمان شکنى قبیله یهودى‏«بنى قریظه‏» نیز فاش شد و معلوم گردید که این قبیله به بت پرستان قول داده‏اند که به محض عبور آنان از خندق، اینان نیز از این سوى خندق از پشت جبهه به مسلمانان حمله کنند.

8-1- فریاد«هل من مبارز» عمرو بن عبدود، که چون کسى از مسلمانان آماده مقابله با او نشد،جسورتر گشت و عقائد مسلمانان را به باد استهزاء گرفت و گفت:«شما که مى‏گویید کشتگانتان در بهشت هستند و مقتولین ما در دوزخ،آیا یکى از شما نیست که من او را به بهشت‏بفرستم و یا او مرا به دوزخ روانه کند؟!»سپس اشعارى حماسى خواند و ضمن آن گفت:«بس که فریاد کشیدم و در میان جمعیت‏شما مبارز طلبیدم،صدایم گرفت!» (2) . نعره‏هاى پى در پى عمرو، چنان رعب و ترسى در دلهاى مسلمانان افکنده بود که در جاى خود میخکوب شده قدرت حرکت و عکس العمل از آنان سلب شده بود.

8-2- آزمایش مومنان- به یاد بیاورید زمانى را که آنها از طرف بالا و پایین شهر شما وارد شدند(و مدینه را محاصره کردند)و زمانى را به یاد آورید که چشمها از شدت وحشت‏خیره شده بود و جانها به لب رسیده بود و گمانهاى گوناگون[بدى]به خدا مى‏بردید! در آن هنگام مؤمنان آزمایش شدند و تکان سختى خوردند.

8-3- خودباختگی منافقان و مریض دلان- به خاطر بیاورید زمانى را که منافقان و کسانى که در دلهایشان بیمارى بود،مى‏گفتند خدا و پیامبرش جز وعده‏هاى دروغین به ما نداده‏اند.

8-4- سستی ایمان و بازگشت به شرک از ترس دشمن- نیز به خاطر بیاورید زمانى را که گروهى از آنها گفتند:اى اهل یثرب!(مردم مدینه)اینجا جاى توقف شما نیست،به خانه‏هاى خود بازگردید.و گروهى از آنان از پیامبر اجازه بازگشت مى‏خواستند و مى‏گفتند خانه‏هاى ما بدون حفاظ است،در حالى که بدون حفاظ نبود،آنها فقط مى‏خواستند(از جنگ) فرار کنند!

آنها چنان ترسیده بودند که اگر دشمنان از اطراف و جوانب مدینه بر آنان وارد مى‏شدند و پیشنهاد بازگشت‏ به سوى شرک به آنها مى‏کردند،مى‏پذیرفتند، و جز مدت کمى براى انتخاب این راه درنگ نمى‏کردند.

8-5- رهبر انقلاب نیز تلاش مستمر دشمنان اسلام برای ایجاد احساس حقارت، انفعال و ناامیدی درونی ملت‌های مسلمان را یادآور شدند.

8-6- فضاسازی گسترده رسانه‌ای دشمنان بر علیه جبهه اسلام ناب و نمایش قدرت آنان که دهها برابر قدرت حقیقی آنان است مصادیق روشنی از بزرگنمایی هیمنه ابرقدرتی مستکبرین برای ارعاب امت اسلامی جهت کوتاه آمدن از آرمانهاست.

8-7- خودباختگی برخی منافقان در درون امت اسلامی و همچنین برخی جریان‌های سیاسی منافق و مرعوب داخل کشور در برابر جبهه دشمن به ویژه در جنگ نرم مصداق روشنی از خودباختگی منافقان و مریض دلان است.

9- معطل کردن دشمنان در پشت خندق به نحوی که موجب شد سستى و خستگى در روحیه آنان رخنه کند.
9-1- این مساله در شرایط کنونی نیز به عنوان یکی از تاکتیک‌های مناسب محسوب می‌شود. به طوری که نتایج به کار گیری این تاکتیک موفق در پیروزی‌های هسته‌ای ایران عزیز و مقاومت 22 روزه غزه مظلوم و مقاومت33 روزه لبنان سرافراز قابل مشاهده است.
 
10- على علیه السلام که به میدان جنگ رهسپار شد،پیامبر اسلام صلى الله علیه و آله و سلم فرمود:«برز الاسلام کله الى الشرک کله‏»: تمام اسلام در برابر تمام کفر قرار گرفته است.

10-1- امروز نیز با توجه به ایستادگی سرافرازانه جمهوری اسلامی بر سر مواضع اصولی خود، مقاومت قهرمانانه حزب الله لبنان و مقاومت مظلومانه ملت فلسطین، عراق و افغانستان شاهد جلوه‌های ایستادگی تمام اسلام در برابر تمام کفر هستیم.

11- کشته شدن عمرو سبب شد که آن چهار نفر جنگاور دیگر که همراه عمرو ازخندق عبور کرده و منتظر نتیجه مبارزه على و عمرو بودند، پا به فرار بگذارند! با کشته شدن این قهرمان، سپاه احزاب روحیه خود را باختند،و از امکان هر گونه تجاوز به شهر،بکلى ناامید شدند و قبائل مختلف هر کدام به فکر بازگشت‏به زادگاه خود افتادند.

11-1- با پایان غزوه خندق، سلسله بزرگى از جنگهاى پیامبر با قریش خاتمه‏یافت. و بعد از این هیچ جنگ دیگرى میان پیامبر و قریش روى نداد، مگر فتح مکه که آن هم در واقع پیروزى نهایى مسلمانان بر کفار بود نه‏جنگ و خونریزى.

11-2- رهبری حکیمانه رهبر فرزانه انقلاب، پیروزی‌های پی در پی امت اسلامی، سیاست‌های تهاجمی دولت جمهوری اسلامی و شخص رئیس جمهور چنانکه تاکنون منجر به پیروزی‌های عظیم گشته قطعا پس از این نیز موجب پیروزی‌های بیشتر و در نهایت زمینه‎‌سازی برای حاکمیت جهانی اسلام عزیز خواهد شد. 

12- نصرت الهی و امدادهای غیبی- آخرین ضربت را خداوند عالم به صورت باد و طوفان شدید بر آنان وارد ساخت و سرانجام با ناکامى کامل راه خانه‏هاى خود را در پیش گرفتند.

12-1- اى کسانى که ایمان آورده‏اید نعمت‏خدا را بر خویش یادآور شوید، در آن هنگام که لشگرهاى(عظیمى) به سراغ شما آمدند، ولى ما باد و طوفان سخت و لشگریانى که آنان را نمى‏دیدید بر آنها فرستادیم (و به این وسیله آنها را در هم شکستیم)و خداوند به آنچه انجام مى‏دهید، بیناست.

این مسائل همگی نشان‌دهنده تشابه شرایط کنونی با آن جهاد تاریخی بوده و بار دیگر بر بیان اخیر رهبر فرزانه انقلاب اسلامی تاکید دارد که با اشاره به صف‌آرایی فرقه‌های مختلف "ضداسلامی و ضدحقیقت" در مقابل دین مبین اسلام افزودند: شرایط کنونی مانند جنگ احزاب است و تجلی وحدت و عظمت امت اسلامی در حج، می‌تواند روحیه جبهه دشمنان اسلام را در هم بشکند.


اللهم عجل لولیک الفرج..برچسب ها : تاملی در بیانات اخیر رهبر معظم انقلاب اسلامی ,  چرا در شرایط جنگ احزاب به سر می‌بریم؟ ,  یهودیان: پیشنهاد دهنده اولیه جنگ به کفار ,  یهودیان خائنی که پیامبر آنان را به جرم خیانت از مدینه بیرون کرد ,  عمل به پیشنهاد صحابی ایرانی پیامبر ,  استفاده از تاکتیک ایرانی برای مقابله با دشمنان اسلام ,  مسدود کردن راههای مختلف نفوذ دشمن ,  نقشه جنگ ,  تضعیف روحیه مسلمانان ,  فریاد "هل من مبارز" , 

موضوع : بصیرت علوی.. ,  پیام .. ,  اون طرف خط قرمز.. , 


mihanblog.com