تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - :: سومالی ، فاجعه ای كه می تواند ننگی بر پیشانی بشریت باشد!..
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها

هو الحکیمــــــ..


:: برآوردهای تکان دهنده موجود حاکی از آن است که تا دو و نیم ماه آینده ، 10 درصد کودکان این کشور خواهند مرد! .. و جهان همچنان دارد تماشا می کند و جنازه ها را می شمارد.این در حالی است كه تنها حدود یک و نیم میلیارد دلار برای نجات این مردم بخت برگشته نیاز است.

:: سومالی ، فاجعه ای كه می تواند ننگی بر پیشانی بشریت باشد!..

از كشور سومالی می گوییم ، همانجایی كه در هفته های اخیر با یكی از بزرگ ترین قحطی ها و خشكسالی های تاریخ خود روبروست . سومالی بدون قحطی و خشكسالی هم كشور فقیر و شكست خورده ای است كه قریب به دو دهه است از فقدان یك دولت مركزی نیرومند و امنیت رنج می برد ، اما بحران خشكسالی و قحطی موجود در این كشور مزید بر علت شده و روزانه صدها نفر از كودكان و بزرگسالان و سالخوردگان این كشور را به كام مرگ می فرستد.

طبق آمارهای سازمان ملل اگر جامعه جهانی برای كمك فوری به مردم قحطی زده سومالی وارد عمل نشود ، باید جهان شاهد مرگ تدریجی صدها هزار نفر در دوره ای چند ماهه باشد . برآوردهای تکان دهنده موجود حاکی از آن است که تا دو و نیم ماه آینده ، 10 درصد کودکان این کشور خواهند مرد! ... و جهان همچنان دارد تماشا می کند و جنازه ها را می شمارد.

قحطی موجود در مراكز جنوبی و مركزی سومالی سبب شده تا مادرانی كه بر اثر سوء تغذیه غذای كافی نمی خورند برای شیر دادن به فرزندانشان شیر نداشته باشند و همین امر سبب شده تا بسیاری از كودكان شیرخوار در این كشور فقیر آفریقایی به دلیل گرسنگی جان بسپارند.

طبق براورد سازمان ملل قریب به 450 هزار نفر از مردم سومالی به طور مستقیم نیاز به امداد رسانی دارند و این فاجعه قحطی احتمالا تا پایان سال جاری میلادی( اوایل دی ماه) دوام خواهد داشت.

این فقرو فاقه و این تابلوی وحشتناك از فاجعه انسانی در حالی است كه  تنها حدود یک و نیم میلیارد دلار برای نجات این مردم بخت برگشته نیاز است  تا جان صدها هزار انسان از خطر مرگ رهایی یابد.

آیا جهان نمی تواند این مبلغ اندک را تأمین کند و مانع از بروز یک فاجعه انسانی تمام عیار باشد؟ قطعاً می تواند ولی عدم کنش جدی جهانیان در این باره ، شرمساری بزرگی برای نوع بشر است ؛ از مسلمان مدعی "انفاق" تا غربی های داعیه دار حقوق بشر و پزهای روشنفکرانه! 

آیا واقعاً ننگ نیست در عصری که ثروت هست ، عذا هست ، ارتباطات است ، هواپیماهایی هست که بتوانند در کسری از روز ، کمک های مکفی غذایی و ودارویی را به همه جای دنیا برسانند ، عده ای از مردم همین دنیا ، به خاطر این که در سرزمین شان باران نباریده ، جلوی چشم بقیه انسان ها بمیرند؟ 

طبق آمار ها سالانه در جهان رقمی حدود 1 تریلیون و پانصد میلیارد دلار صرف خرید ها و بودجه های نظامی كشورها می شود و این در حالی است كه تنها با بخش اندكی از این رقم  می شود برای صدها میلیون گرسنه  در جهان غذای كافی تامین كرد تا لااقل به دلیل گرسنگی و برخی بیماریهای قابل جلوگیری و درمان نمیرند.

وضعیتی كه امروز در سومالی شاهد آن هستیم یك فاجعه به تمام معنای انسانی است و فاجعه مضاعف از آنجایی است كه این كشتار دسته جمعی انسان ها بعضا با عدم عكس العمل مناسب كشورهای دیگر به ویژه كشورهای برخوردار و ثروتمند در حال وقوع است.

انسان قرن بیست و یكم اگر دیر بجنبد و به داد قحطی زدگان سومالی نرسد باید برای همیشه تاریخ داغ ننگ " بی تفاوتی در برابر مرگ میلیون ها انسان قحطی زده" را بر پیشانی خود حك شده ببیند.


با سلام به برادران و خواهران دلسوز؛ کمک‌های نقدی خودتون را می تونید به شماره حساب 99999 جمعیت هلال احمر نزد بانک ملی ایران شعبه مرکزی در سراسر کشور واریز کنید. همچنین می تونید با ورود به آدرس اینترنتی http://www.emdad.ir/ePay از طریق سامانه پرداخت الکترونیک کمیته امداد امام خمینی (ره) کمک های نقدی خود را واریز نمایید. یا حق..


     اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امام الخامنه ای..   برچسب ها : سومالی ,  فاجعه ای كه می تواند ننگی بر پیشانی بشریت باشد ,  تا دو و نیم ماه آینده ,  10 درصد کودکان این کشور خواهند مرد , 

موضوع : اون طرف خط قرمز.. , 


mihanblog.com