تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - سوالات و جواب هایی از نوع دغدغه
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
ارسال شده در یکشنبه 7 اسفند 1390 ساعت 06:05 ب.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا

هو العلیم


اصلح ناشناخته را می پسندیم یا صالح مقبول را ؟!..

مصاحبه ای با ابراهیم کرامت فر (کاندید شیراز)


1-مهمترین وظیفه بسیج در قبال انتخابات چیست ؟

همیشه در مبحث انتخابات گفته ام ، سعی کنید زمین بازی را شما طراحی کنید و انتظارات را مطرح نمایید . بسیج باید ملاک ها ، ارزش ها و فرهنگ انتخابات را طراحی کند . وقتی گفتمان گفتمان استکبار ستیزی شد ، گفتمان ساده زیستی شد ، گفتمان یکسری اصول و ارزش ها شد دیگر کسی به خودش اجازه نمی دهد ، بگوید من از طبقه مرفه هستم و از طبقه پول دار هستم و مردم بیایید به من رای بدهید .

به نوعی بسیج باید فرهنگ انتخابات را رهبری کند . هوای تنفسی فضای انتخابات را بسیج باید تولید کند و یک هوای خوب و مطلوب را تولید کند که کاندید ها در این فضا تنفس کنند . نگذاریم ضد انقلاب ، نگذاریم آن ها که دیدگاهشان با دیدگاه های امام(ره) سازگاری ندارد بیایند فضا را ..

به فرض در برهه هایی آمدند و فضا را فضای آزادی کردند ، گفتمان گفتمان آزادی شد . بعد ناخود آگاه کسی رای می آورد که.... ؛ البته هیچ کس هم مقصر نبود ؛ این فضا و این گفتمان مقصر بود ، چون فضای تنفسی گفتمان آزادی شده بود و کاندیداهایی بیرون می آمدند که همین شعار را داده بودند . بنابراین نقش بسیج مشخص کردن فرهنگ انتخابات و زمین بازی است و وقتی زمینه سازی شد خود به خود کاندید خوب از آن بیرون می آید .

2-کانال های ارتباطی برای شناخت کاندیدها کجاست ؟

فکر می کنم مصاحبه ها شیوه ی خوبی باشد ، یکسری شاخصه ها تعیین کنید مثل کاری که بعضی از وبلاگ ها انجام می دهند و معیار بگذارید روی شاخص ها . سعی کنید هر چقدر می توانید این شاخص ها را دقیق کنید ، محور ،محور کم اشکال یا حتی بی اشکالی باشد و بعد با آن محور بسنجید . ببینید چقدر یک کاندید می تواند قرابت داشته باشد .

از طریق سایت ها و وبلاگ هایشان . به هوادارانشان نگاه کنید ، ببینید چه کسانی از چه کاندیدی حمایت می کنند . چون عقبه افراد در دیدگاهشان خیلی مهم است . و وقتی به افراد یا حامیان یا هواداران یا هر چه که اسمش را بگذاریم نگاه کنید تا حدود زیادی می توانید به دیدگاه ها و حتی شاید برنامه های فرد پی ببرید . ببینید هوادارانش چه می گویند . نظرات مخالفین و منتقدین او را هم بشنوید و ببینید آن ها چه می گویند البته گول هم نخوریم . گاهی اوقات منتقدین حرف های ناجوانمردانه ممکن است بزنند ، با هر انگیزه ای یا از روی ناآگاهی یا از روی عمد . باید با هوشیاری و زیرکی به این قضایا نگاه کرد .

3-مهمترین کاری که در مجلس مغفول مانده است ؟

طرح دیدگاه های حضرت آقا و مطالبات ایشان . گویی مطالبات تنها با برخورد شعاری گفته می شود . مثلا طرح نظارت بر نمایندگان چه شد ؟ و چرا امروز با رسیدن انتخابات شروع کردند . شعاری برخورد می شود با موضوع ولایت . در بحث حمایت از تولید داخلی ، چه اتفاقی در مجلس افتاد ؟ مثلا گوشی های چند نفر از همین نماینده ها ساخت داخل است ؟ در بحث جهاد اقتصادی و ...

دیدگاه اعتقادی به نظرات آقا چه شد ؟

4-مهمترین آفت هایی که انتخابات و مجلس را تهدید می کند ؟

اگر از طرف دشمنان خارجی به آن نگاه کنیم ، بحث امنیتی کردن انتخابات است . ممکن است حالا به وسیله هر حربه ای بخواهند انتخابات را ببرند به سمتی که به جای این که نماد مردم سالاری دینی باشد و یک فرصت برای نظام بشود ، تبدیل به چالش علیه نظام بشود . مثلا ممکن است به همین بحث ترور ها و این ها دامن بزنند . یک موردش را هم که دامن زدند ،می خواهند فضا را یک مقداری امنیتی کنند .

بحث های القای تقلب و مسائل این چنینی داشته باشند که این ها هم برای دلسرد کردن و بدبین کردن مردم است که نتیجه هر چه باشد مردم بدبین بشوند و مردم اعتماد نداشته باشند به نتیجه انتخابات . تلاش دشمنان این است که مشارکت را هر چه می توانند پائین بیاورند ، اما ما اولویت اولمان مشارکت مردمی هست و بعد اینکه چه کسی داخل مجلس برود . دشمن هم همین را فکر می کند ،برای آن ها هم اول مشارکت پائین مهم هست و بعد این که چه کسانی به مجلس بروند یا نروند . عوامل و ایادی داخلی شان هم ممکن است دست به مظلوم نمایی بزنند ولی در عین حال با نقاب و بدون حضور مشخص جلو بیایند .

-از طرف خود کاندیداها چی ؟

اگر کسی معتقد به چارچوب و سلامت نظام است نتیجه هر چه که باشد باید پایبند باشد . جرزنی در انتخابات نباید باشد . بد اخلاقی نباید باشد . تخریب همدیگر در انتخابات نباید باشد . ترور شخصیتی کنند به بهانه این که رای هر کس می خواهد بیاورد دیگری را ترور کند این شیوه صحیحی نیست .

آن آفتی هم که خود کاندیداها شاید به آن وابسته بشوند بحث وابستگی به کانون قدرت و ثروت است که می شود شاخه شاخه اش کرد . وابستگی به احزاب یک آفت است که کاندیدایی ممکن است به آن دچار شود . احزاب را ممکن است در کانون های قدرت و ثروت بشود تعریف کرد . کلا وابستگی به ثروت و قدرت مهمترین آفت است .

 

......................................

منبع: سایت رسمی ابراهیم کرامت فربرچسب ها : مهمترین وظیفه بسیج در قبال انتخابات چیست ,  کانال های ارتباطی برای شناخت کاندیدها کجاست ,  مهمترین کاری که در مجلس مغفول مانده.. , 


mihanblog.com