تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - رشته سامان ملّت و مایه ایمنى از تفرقه در چیست؟ :: 10 حدیث از یک مـــادر..
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها

هو العلیمـــــ..


جهاد آن بزرگوار در میدانهاى مختلف، یك جهاد نمونه است. در دفاع از اسلام؛ در دفاع از امامت و ولایت؛ در حمایت از پیغمبر؛ در نگهدارى بزرگترین سردار اسلام، یعنى امیرالمؤمنین كه شوهر او بود.امیرالمؤمنین درباره‌ى فاطمه‌ى زهرا سلام اللَّه علیها فرمود: «ما اغضبنى و لا خرج من امرى». یك‌بار این زن در طول دوران زناشویى، مرا به خشم نیاورد و یك‌بار از دستور من سرپیچى نكرد. فاطمه‌ى زهرا سلام اللَّه علیها با آن عظمت و جلالت، در محیط خانه، یك همسر و یك زن است؛ آن‌گونه كه اسلام مى‌گوید. در محیط علم هم یك دانشمند والاست.    امــام خامنـــه ای(روحی فداه)

ادامــــه مطلبــــــــــ

1) حضرت فاطمه علیهاالسلام :إنْ كُنتَ تَعمَلُ بِما أمَرناكَ و تَنتَهی عَمّا زَجَرناكَ عَنهُ فَأنتَ مِن شیعَتِنا و إلاّ فَلا ؛

حضرت فاطمه علیهاالسلام :اگر به آنچه تو را به آن فرمان مى‏دهیم عمل كنى و از آنچه برحذر مى‏داریم دورى كنى ، از شیعیان مایى و الاّ هرگز .

 

2) حضرت فاطمه علیهاالسلام :خَیرٌ لِلنِّساءِ أن لایَرَینَ الرِّجالَ و لایَراهُنَّ الرِّجالُ ؛

حضرت فاطمه علیهاالسلام :براى زنان بهتر است كه [بدون ضرورت] مردان نامحرم را نبینند و نامحرمان نیز آنان را نبینند .

 

3) قالَتْ فاطِمَةُ الزَّهْراء - سلام الله علیها: جَعَلَ اللّهُ الاْیمانَ تَطْهیراً لَكُمْ مِنَ الشّـِرْكِ، وَ الصَّلاةَ تَنْزیهاً لَكُمْ مِنَ الْكِبْرِ، وَ الزَّكاةَ تَزْكِیَةً لِلنَّفْسِ، وَ نِماءً فِی الرِّزقِ، وَ الصِّیامَ تَثْبیتاً لِلاْخْلاصِ، وَ الْحَّجَ تَشْییداً لِلدّینِ ؛

حضرت فاطمه زهرا - سلام الله علیها - فرمودند:

خداوند سبحان، ایمان و اعتقاد را برای طهارت از شرك و نجات از گمراهی ها و شقاوت ها قرار داد. و نماز را برای خضوع و فروتنی و پاكی از هر نوع تكّبر، مقرّر نمود. و زكات (و خمس) را برای تزكیه نفس و توسعه روزی تعیین نمود. و روزه را برای استقامت و اخلاص در اراده، لازم دانست. و حجّ را برای استحكام أساس شریعت و بناء دین اسلام واجب نمود.

ریاحین الشّریعة، ج 1، ص 312

 

4) حضرت فاطمه علیهاالسلام :فَجَعَلَ اللّه‏ . . . إطاعَتَنا نِظاما لِلمِلَّةِ و إمامَتَنا أمانا لِلفُرقَةِ ؛

حضرت فاطمه علیهاالسلام :خدا اطاعت از ما را رشته سامان ملّت ، و امامت ما را مایه ایمنى از تفرقه قرار داده است .

 

5) فاطمةُ الزَّهراءُ علیهاالسلام : فَرَضَ اللّهُ الصَّلاةَ تَنزِیها مِن الكِبرِ .

فاطمه زهرا علیهاالسلام : خداوند نماز را به منظور دور كردن [انسان] از كِبر واجب فرمود .

 

6) قالَت فاطِمَةُ علیهاالسلام:... تَفَكَّرتُ فى حالى وَاَمْرى عِنْدَ ذِهابِ عُمْرى وَنُزُولى فى قَبْرى، فَشَبَّهتُ دُخُولى فى فِراشى بِمَنْزِلى كَدُخُولى اِلى لَحَدى وَقَبْرى، فَأنْشِدُكَ اللّهَ اِنْ قُمْتَ اِلَى الصَّلاةِ فَنَعْبُدَ اللّهَ تَعالى هذِهِ اللَّیْلَةَ.

حضرت على علیه‏السلام در شب ازدواج، همسرش را نگران دید و علت آن را پرسید.حضرت زهرا علیهاالسلام فرمود:ـ در پیرامون حال و وضع خود اندیشیدم و پایان عمر و منزلگاه قبر را به یاد آوردم و انتقال ـ از خانه پدر ـ به منزل خودم، مرا به یاد ورود به قبرم انداخت! تو را به خدا بیا تا در آغاز زندگى مشترك به نماز برخیزیم و امشب را به عبادت خدا بپردازیم.

 

7) تَقاضى عَلِىٌّ وَفاطِمَةُ اِلى رَسُولِ اللّه‏ صلى‏الله‏علیه‏و‏آلهفِى الْخِدْمَةِ، فَقَضى عَلى فاطِمَةَ علیهاالسلام بِخِدْمَتِها مادُونَ الْبابِ وَقَضى عَلى عَلِىٍّ علیه‏السلامبِما خَلْفَهُ...فَقالَتْ فَاَطِمَةُ علیهاالسلام :فَلایَعْلَمُ ما دَخَلَنى مِنَ السُّرُورِ اِلاَّ اللّه‏ بِاِكْفائى رَسُولُ اللّهِ صلى‏الله‏علیه‏و‏آله تَحَمُّلَ اَرْقابِ الرِّجالِ.

على و فاطمه علیهماالسلام از پیامبر خواستند تا در تقسیم امور خانواده بین آن دو قضاوت كند، پیامبراكرم صلى‏الله‏علیه‏و‏آله نیز كارهاى مربوط به درون خانه را براى فاطمه علیهاالسلام و كارهاى بیرون خانه را براى على علیه‏السلام تعیین كرد.پس حضرت زهرا فرمود:جز خدا كسى نمى‏داند كه من چقدر از این تقسیم خوشحال شدم زیرا از شانه به شانه شدن با مردان بیگانه نجات یافتم و مشكل برخورد با مردان نامحرم از دوشم برداشته شد.

8) قالَت فاطِمَةُ علیهاالسلام:مَنْ اَصْعَدَ اِلَى اللّهِ خالِصَ عِبادَتِهِ اَهْبَطَ اللّهُ اِلَیْهِ اَفْضَلَ مَصْلَحَتِهِ.

حضرت زهرا علیهاالسلام فرمود:هركه عبادتهاى خالصانه‏اش را نزد خداوند بفرستد، خـداوند بهترین مصلحت‏ها را بر او فرو فرستد.

 

9) مِن خُطبَتِها علیهاالسلام:فَجَعَلَ‏اللّهُ الاْءیمانَ تَطْهیرا لَكُمْ مِنَ الشِّركِ وَالصَّلاةَ تَنْزیها لَكُمْ عَنِ الْكِبْرِ وَ الزَّكاةَ تَزْكِیَةً لِلنَّفْسِ وَنَماءً فِى الرِّزْقِ وَ الصِّیامَ تَثْبیتا لِلاْخْلاصِ وَ الْحَجَّ تَشْییدا لِلّدینِ وَ الْعَدْلَ تَنْسیقا لِلْقُلُوبِ وَ طاعَتَنا نِظاما لِلْمِلَّةِ وَ اِمامَتَنا اَمانا لِلْفُرْقَةِ وَ الْجِهادَ عِزّا لِلاْسْلامِ وَالصَّبْرَ مَعُونَةً عَلَى اسْتیجابِ الْأَجْرِ وَالْأمْرَ بِالْمَعْرُوفِ مَصْلَحَةً لِلْعامَّةِ وَ ... .

حضرت زهرا علیهاالسلام در بخش دیگرى از خطبه فرمود:... پس خداى متعال ایمان را براى پاك نمودن شما از شرك، و نماز را براى دور نمودنتان از كبر، و زكات را براى تزكیه نفس و توسعه روزى، و روزه را براى استوارى اخلاص، و حج را براى پایدارى دین، و عدالت ورزى را براى هماهنگى دلها، و فرمانبردارى از ما را براى نظم جامعه، و رهبرى ما را سبب امنیت از پراكندگى، و جهاد را براى عزّت‏بخشى اسلام، و بردبارى در برابر مشكلات را كمكى در بدست آوردن پاداش، و امر به معروف را براى اصلاح جامعه قرار داد.

 

10) قالَت فاطِمَةُ علیهاالسلام:اَلْبِشْرُ فى وَجْهِ الْمُؤْمِنِ یُوجِبُ لِصاحِبِهِ الْجَنَّةَ وَالْبِشْرُ فى وَجْهِ الْمُعانِدِ الْمُعادى یَقى صاحِبَهُ عَذابَ النّارِ.

حضرت زهرا علیهاالسلام فرمود:خوشرویى با مؤمن، موجب دستیابى به بهشت مى‏شود و خوشرویى نسبت به غیر مؤمن انسان را از عذاب آتش حفظ مى‏كند.

 

........

منابع: Khamenei.ir، hadithlib.com و rasekhoon.net .........................................................................................................

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امام الخامنه ای.. 2صمطالب مرتبط :
:: حضرت زهرا(سلام الله علیها) - ولایت


برچسب ها : رشته سامان ملّت و مایه ایمنى از تفرقه در چیست؟ , 

موضوع : حماسه حسینی.. , 


mihanblog.com