تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - آنهایى كه براى اسلام دلشان مى‏سوزد؛ بخوانند!!
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها
ارسال شده در شنبه 21 مرداد 1391 ساعت 06:11 ب.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا

هو البصـــیر


قدس؛ باید ها و نبایدها در بیان امـام روح الله(ره)

[جهت استفاده در نشریات، پوسترها و ارسال پیامک به مناسبت روز جهانی قدس]

- بر هر مسلمانى لازم است

- در شرایط اسف‏انگیز فعلى بر هر مسلمانى لازم است كه كلیه نیروهاى خویش را براى آزاد كردن سرزمینهاى اشغال شده و انتقام از اشغالگران به كار گیرند. «واللَّه ولى التوفیق»

صحیفه امام، ج‏2، ص: 202

- انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس»

16 مرداد 1358/13 رمضان 1399

مخاطب: مسلمین ایران و جهان.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

من در طى سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، كه اكنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینى شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطینى، پیاپى خانه و كاشانه ایشان را بمباران مى‏كند ..

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاى اسلامى مى‏خواهم كه براى كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى‏كنم آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است، و مى‏تواند تعیین كننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزى مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. والسلام علیكم و رحمة اللَّه و بركاته.. روح اللَّه الموسوى الخمینى‏

صحیفه امام، ج‏9، ص: 268

- روز قدس؛ روز اسلام

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حكومت اسلامى است.

صحیفه امام، ج‏9، ص: 279

- ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند

اگر در روز قدس تمام كشورهاى اسلامى، ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند، نه براى قدس تنها، براى همه ممالك اسلامى، پیروز خواهند شد.

صحیفه امام، ج‏13، ص: 91

- آنهایى كه براى اسلام دلشان مى‏سوزد

آنهایى كه براى اسلام دلشان مى‏سوزد، آنهایى كه براى كشورشان دلشان مى‏سوزد، ملتهاى خودشان را بیدار كنند تا این تحول الهى، كه در ایران پیدا شد، در آنجاها پیدا بشود.

صحیفه امام، ج‏13، ص: 92

- مسلسلهاى متكى بر ایمان و قدرت اسلام

باید براى آزادى قدس از مسلسلهاى متكى بر ایمان و قدرت اسلام استفاده و بازیهاى سیاسى را كه از آن بوى سازشكارى و راضى نگه داشتن ابرقدرتها به مشام مى‏رسد كنار گذاشت‏.

صحیفه امام، ج‏15، ص: 61

- ایران؛ درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان

و امروز ایران به رغم بوقهاى خارج و دستگاههاى تبلیغاتى امریكا و صهیونیست و سیلى خورده‏هاى از انقلاب، به سوى سازندگى نهایى پیش مى‏رود و این درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان كه قدرت اسلامى خود را بیابند و از عربده‏هاى شرق و غرب و وابستگان و تفاله‏هاى آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالى و اتكال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتكاران را از كشورهاى خود كوتاه نمایند و آزادى قدس شریف و فلسطین را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ننگ سلطه صهیونیسم، تفاله امریكا را از دامن خود بزدایند و روز قدس را زنده نگه دارند.

صحیفه امام، ج‏15، ص: 62

- ستاره نحس مستكبران؛ رو به زوال و افول

مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلكه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستكبرین و جهانخواران بایستند، و تا رهایى مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پاى ننشینند. و مستضعفان كه اكثریت قاطع جهان را تشكیل مى‏دهند مطمئن باشند كه وعده حق تعالى نزدیك است و ستاره نحس مستكبران رو به زوال و افول است.

                        صحیفه امام، ج‏15، ص: 63

- حادثه‏اى براى موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده

مسئله قدس یك مسئله شخصى نیست، و یك مسئله مخصوص به یك كشور و یا یك مسئله مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلكه حادثه‏اى است براى موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده، از روزى كه مسجد الاقصى‏ پى ریزى شد تا آنگاه كه این سیاره در نظام هستى در گردش است.

                        صحیفه امام، ج‏16، ص: 191

- اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود

ما مى‏گوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود و بیت المقدس مال مسلمین و قبله اول مسلمین است.

                        صحیفه امام، ج‏16، ص: 491

- فریاد همدردى آنان دولتها را بیدار كند

- اكنون كه خون جوانان عزیز فلسطین دیوارهاى مسجد قدس را رنگین كرده است و در مقابل مطالبه حق مشروعشان از مشتى دغلباز، با مسلسل جواب شنیده‏اند، براى مسلمانان غیرتمند عار نیست كه به نداى مظلومانه آنان جواب ندهند و همدردى خود را با آنان اظهار نكنند؟ باشد كه فریاد همدردى آنان دولتها را بیدار كند كه از قدر ت عظیم اسلامى استفاده كرده و دست امریكاى جهانخوار، این جنایتكار تاریخ راكه از آن طرف دریاها به پشتیبانى ستمگران، دست پلید اسرائیل را مى‏فشارد قطع كنند و خود و ملتهاى مظلوم جهان رانجات دهند.

- امید است خداوند منّان بر بشر منّت فرموده و وعده قرآنى خود را هرچه زودتر انجاز فرماید و مستضعفان جهان را بر مستكبران غلبه دهد ..

- درود بر قدس و بر مسجداقصى‏. درود بر ملتهاى به پاخاسته در مقابل اسرائیل جنایتكار؛ و درود بر مسلمانان و مستضعفان جهان ..

صحیفه امام، ج‏16، ص: 192-191

به صغیر و كبیر شما رحم نمى‏كند

و از اسرائیل این دشمن اسلام و عرب جانبدارى نكنید كه‏ این افعى افسرده اگر دستش برسد به صغیر و كبیر شما رحم نمى‏كند.

صحیفه امام، ج‏17، ص: 396

با خودمان رئوف باشیم و در مقابل دشمنانمان سرسخت

باید با هم باشیم و در مقابل آنها محكم بایستیم. و با خودمان رئوف باشیم و در مقابل دشمنانمان سرسخت‏

صحیفه امام، ج‏18، ص: 205

برای محو اسرائیل از جغرافیا

- و مطمئن باشید كه دولتى چون دولت ایران، كه متعهد به اسلام است و از فرامین الهى تخطى نمى‏كند، اگر دست برادرى او را فشار دهید هرگز ضرر نمى‏بینید. و چه بهتر كه دولتهاى منطقه تمام نیروى خود را براى محو اسرائیل از جغرافیا تجهیز كنند.

صحیفه امام، ج‏19، ص: 33

- سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى

آرى، شعار «نه شرقى و نه غربى» ما، شعار اصولى انقلاب اسلامى در جهان گرسنگان و مستضعفین بوده و ترسیم كننده سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى و كشورهایى است كه در آینده نزدیك و به یارى خدا اسلام را به عنوان تنها مكتب نجاتبخش بشریت مى‏پذیرند و ذره‏اى هم از این سیاست عدول نخواهد شد..

صحیفه امام، ج‏20، ص: 320

از جوانان عزیز لبنان كه موجب سرافرازى امت اسلام در خوارى و ذلت جهانخواران گردیده‏اند، تشكر مى‏كنم

من همان گونه كه بارها و در سالهاى گذشته قبل و بعد از انقلاب هشدار داده‏ام، مجدداً خطر فراگیرى غده چركین و سرطانى صهیونیزم را در كالبد كشورهاى اسلامى گوشزد مى‏كنم و حمایت‏ بیدریغ خود و ملت و دولت و مسئولین ایران را از تمامى مبارزات اسلامى ملتها و جوانان غیور و مسلمان در راه آزادى قدس، اعلام مى‏نمایم و از جوانان عزیز لبنان كه موجب سرافرازى امت اسلام در خوارى و ذلت جهانخواران گردیده‏اند، تشكر مى‏كنم و براى موفقیت همه عزیزانى كه در داخل سرزمینهاى اشغالى و یا در كنار این كشور غصب شده، با تكیه به سلاح ایمان و جهاد به اسرائیل و منافع آن ضربه مى‏زنند دعا مى‏كنم و اطمینان مى‏دهم كه ملت ایران، شما را تنها نخواهد گذاشت. به خداى تعالى توكل كنید و از قدرت معنوى مسلمانان بهره جویید و با سلاح تقوا و جهاد و صبر و مقاومت بر دشمنان حمله برید كه انْ تَنصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ اقدامَكُمْ.

صحیفه امام، ج‏20، ص: 321

*****

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امامنا الخامنه ای..برچسب ها : روز جهانی قدس در بیان امام خمینی(ره) ,  امام روح الله و دغدغه آزادی قدس شریف ,  سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى ,  برای محو اسرائیل از جغرافیا ,  اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود ,  ایران؛ درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان ,  ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند , 


mihanblog.com