تبلیغات
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::. - مطالب مرداد 1391
.::خبرنامه حکایت مو و ماست::.
مـا در شرایط بـــدر و خیبـــریـم..
منوی اصلی
مطالب پیشین
موضوعات وبلاگ
وصیت شهدا
وصیت شهدا
لینک دوستان
پیوندهای روزانه
نویسندگان
آمار وبلاگ
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • کل بازدیدها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین به روز رسانی :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل مطالب :
درباره

سلام
"هدف ما مبارزه با اسرائیل است. هر که می آید بسم الله و گرنه خداحافظ."
سردار حاج احمد متوسلیان
جستجو


آرشیو مطالب
صفحات مجزا
لوگوی دوستان

ابزار و قالب وبلاگ

کاربردی
 حکایت مو و ماست

یا ضامن آهو جامعه مجازی نصر
ابر برچسب ها

هو البصـــیر


فلسطین
؛ باید ها و نبایدها در بیان امـام خامنه ای(روحی فداه)

[جهت استفاده در نشریات، پوسترها و ارسال پیامک به مناسبت روز جهانی قدس]امـام خامنــه ای (روحی فداه)

- حل مسأله‌ى فلسطین

حل مسأله‌ى فلسطین به این است كه دولت غاصب متلاشى بشود و از بین برود؛ صاحبان سرزمین بیایند و در آن‌جا حكومت تشكیل بدهند؛ و مسلمان و مسیحى و یهودى و هرچه هستند، با هم زندگى كنند. (۱۳۷۰/۰۵/۲۸)

- این ملت سرباز اسلام است

ما نمى‌توانیم چشممان را ببندیم و نسبت به مصیبتهاى دنیاى اسلام و تجاوز دشمنان اسلام، ساكت بنشینیم. این ملت سرباز اسلام است. این ملت براى اسلام قیام كرد و دشمنان اسلام را از این مملكت بیرون كرد و پاى امریكا را قطع نمود. ما كه از اسلام روبرنگردانده‌ایم؛ اسلام وجود ما و همه چیز ماست. (۱۳۷۰/۰۵/۲۸)

- ما راه‌حل فلسطین را نابودى رژیم اسرائیل مى‌دانیم

نظر ما نسبت به مسایل فلسطین روشن و واضح است. ما راه‌حل فلسطین را نابودى رژیم اسرائیل مى‌دانیم. نگویند نمى‌شود؛ نمى‌شود در دنیا نیست. همه چیز شدنى است. همه‌ى كوههاى عظیمى كه مانع راه حركت انسانها باشد، برداشتنى است. چهل سال گذشته است؛ اگر چهل سال دیگر هم بگذرد، عاقبت دولت اسرائیل نابودشدنى است و باید نابود بشود. (۱۳۷۰/۰۵/۲۸)

- باید این حساسیت ثابت شود

مظلومین فلسطینى فهمیدند كه كسانى در اطراف دنیا هستند كه نسبت به قضیه آنها حسّاسند. باید این حساسیت ثابت شود. (۱۳۷۲/۱۲/۱۳)

- سعى مى‌شود مسأله قدس فراموش شود

سالهاى متمادى است كه سعى مى‌شود مسأله قدس فراموش شود. روز قدس، درست تیرى است به قلب این توطئه؛ (۱۳۷۷/۱۰/۱۸)

- روز قدس را بزرگ بدارید(.(۱۳۷۷/۱۰/۱۸

- روز قدس، روزِ آزمایش بزرگ ملت‌هاى مسلمان است؛ (۱۳۸۴/۰۷/۲۹)

- روز قدس یكى از آن جلوه‌هاى حقیقى اتحاد و انسجام دنیاى اسلام است. (10/07/1387)

- مسئله‌ى فلسطین على‌رغم آنچه كه غاصبان فلسطین و حامیان آنها میخواستند، روز به روز در دنیاى اسلام زنده‌تر می شود. (۱۳۸۷/۰۷/۱۰)

- امروز دنیاى اسلام نسبت به مسئله‌ى فلسطین بسیار حساستر و بسیار پرانگیزه‌تر است. علت این است كه دنیاى اسلام بیدار شده است. (۱۳۸۷/۰۷/۱۰)

- امروز مسلمانها بیدارند، متوجه‌اند، روز به روز هم به توفیق پروردگار بیدارتر خواهند شد. و من لازم است عرض بكنم یكى از مهمترین عوامل این حمایت و گسترش جهانى، ایستادگى و مقاومت ملت شجاع فلسطین است. (۱۳۸۷/۰۷/۱۰)

- مسلماً دنیاى اسلام آن روز را خواهد دید و امیدواریم همین نسل كنونىِ مردم فلسطین ببینند آن روزى را كه فلسطین در اختیار مردم فلسطین، ملت فلسطین و صاحبان خانه قرار گرفته است و آنها بتوانند آنجا به اراده‌ى خودشان و آنچنانى كه شایسته‌ى آنهاست، زندگى كنند. (۱۳۸۷/۰۷/۱۰)

- روز قدس یك روز جهانى است. یك پیام جهانى هم دارد. نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى این است كه امت اسلامى اولاً زیر بار ظلم نمیرود، ولو این ظلم از پشتیبانى بزرگترین و قدرتمندترین دولتهاى عالم برخوردار باشد. (۱۳۸۸/۰۶/۲۹)

- روز قدس نشان‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌دهنده‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ى صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندى حق و باطل، صف‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌بندى عدل در مقابل ظلم است. (۱۳۸۸/۰۶/۲۹)

- روز قدس فقط روز فلسطین نیست؛ روز امت اسلامى است. (۱۳۸۸/۰۶/۲۹)

- فلسطین آزاد خواهد شد؛ در این هیچ شبهه‌اى نداشته باشید. فلسطین قطعاً آزاد خواهد شد و به مردم بر خواهد گشت و در آنجا دولت فلسطینى تشكیل خواهد شد؛ در اینها هیچ تردیدى نیست؛ اما بدنامى آمریكا و بدنامى غرب برطرف نخواهد شد. اینها همچنان بدنام خواهند بود. شكى نیست كه بر اساس حقایقى كه خداى متعال تقدیر كرده است، خاورمیانه‌ى جدید شكل خواهد گرفت. این خاورمیانه، خاورمیانه‌ى اسلام خواهد بود. (8/12/1388)

- ملتهای مسلمان همواره پشتیبان آرمان فلسطین هستند. (19/12/1388)

- فلسطین امروز مظهر حیات، عزم، اراده، ایمان، مجاهدت و عزت است. (19/12/1388)

- من به آینده فلسطین بسیار خوش بین هستم و معتقدم اسرائیل در سراشیبی تند افول و زوال حركت می كند و ان شاءالله نابودی آن حتمی خواهد بود. (19/12/1388)

- ما براساس عقیده خود از فلسطین دفاع می كنیم و پای آن ایستاده ایم و اعتقاد قلبی داریم كه خداوند متعال از اهل ایمان دفاع می كند. (19/12/1388)

- روز قدس روز بزرگى است، روز مهمى است. ان‌شاءاللَّه امسال، هم در كشور ما و هم در كشورهاى اسلامى دیگر، این روز، باعظمت‌تر از همیشه برگزار خواهد شد.   ۱۳۹۰/۰۶/۰۲

-  روز قدس پشتوانه‌ى امنیت كشور ما هم هست. این را همه‌ى آحاد مردم عزیز ما بدانند؛ هر یك نفرى كه روز قدس توى خیابان مى‌آید، به سهم خود دارد به امنیت كشور و امنیت ملت و حفظ دستاوردهاى انقلابش كمك میكند. ۱۳۹۰/۰۶/۰۲

- فلسطینیان نباید خود را محدود به مرزهای 1967 كنند كه مستلزم به رسمیت شناختن اسرائیل است، چرا كه تمام این سرزمین به فلسطینیان تعلق دارد. (09/07/1390)

*****

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امامنا الخامنه ای..ارسال شده در شنبه 21 مرداد 1391 ساعت 06:11 ب.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا

هو البصـــیر


قدس؛ باید ها و نبایدها در بیان امـام روح الله(ره)

[جهت استفاده در نشریات، پوسترها و ارسال پیامک به مناسبت روز جهانی قدس]

- بر هر مسلمانى لازم است

- در شرایط اسف‏انگیز فعلى بر هر مسلمانى لازم است كه كلیه نیروهاى خویش را براى آزاد كردن سرزمینهاى اشغال شده و انتقام از اشغالگران به كار گیرند. «واللَّه ولى التوفیق»

صحیفه امام، ج‏2، ص: 202

- انتخاب آخرین جمعه ماه رمضان به عنوان «روز قدس»

16 مرداد 1358/13 رمضان 1399

مخاطب: مسلمین ایران و جهان.

بسم اللَّه الرحمن الرحیم.

من در طى سالیان دراز، خطر اسرائیل غاصب را گوشزد مسلمین نمودم، كه اكنون این روزها به حملات وحشیانه خود به برادران و خواهران فلسطینى شدت بخشیده است، و بویژه در جنوب لبنان به قصد نابودى مبارزان فلسطینى، پیاپى خانه و كاشانه ایشان را بمباران مى‏كند ..

من از عموم مسلمانان جهان و دولتهاى اسلامى مى‏خواهم كه براى كوتاه كردن دست این غاصب و پشتیبانان آن به هم بپیوندند. و جمیع مسلمانان جهان را دعوت مى‏كنم آخرین جمعه ماه مبارك رمضان را كه از ایام قدر است، و مى‏تواند تعیین كننده سرنوشت مردم فلسطین نیز باشد، به عنوان «روز قدس» انتخاب، و طى مراسمى همبستگى بین المللى مسلمانان را در حمایت از حقوق قانونى مردم مسلمان اعلام نمایند. از خداوند متعال پیروزى مسلمانان را بر اهل كفر خواستارم. والسلام علیكم و رحمة اللَّه و بركاته.. روح اللَّه الموسوى الخمینى‏

صحیفه امام، ج‏9، ص: 268

- روز قدس؛ روز اسلام

روز قدس فقط روز فلسطین نیست، روز اسلام است؛ روز حكومت اسلامى است.

صحیفه امام، ج‏9، ص: 279

- ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند

اگر در روز قدس تمام كشورهاى اسلامى، ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند، نه براى قدس تنها، براى همه ممالك اسلامى، پیروز خواهند شد.

صحیفه امام، ج‏13، ص: 91

- آنهایى كه براى اسلام دلشان مى‏سوزد

آنهایى كه براى اسلام دلشان مى‏سوزد، آنهایى كه براى كشورشان دلشان مى‏سوزد، ملتهاى خودشان را بیدار كنند تا این تحول الهى، كه در ایران پیدا شد، در آنجاها پیدا بشود.

صحیفه امام، ج‏13، ص: 92

- مسلسلهاى متكى بر ایمان و قدرت اسلام

باید براى آزادى قدس از مسلسلهاى متكى بر ایمان و قدرت اسلام استفاده و بازیهاى سیاسى را كه از آن بوى سازشكارى و راضى نگه داشتن ابرقدرتها به مشام مى‏رسد كنار گذاشت‏.

صحیفه امام، ج‏15، ص: 61

- ایران؛ درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان

و امروز ایران به رغم بوقهاى خارج و دستگاههاى تبلیغاتى امریكا و صهیونیست و سیلى خورده‏هاى از انقلاب، به سوى سازندگى نهایى پیش مى‏رود و این درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان كه قدرت اسلامى خود را بیابند و از عربده‏هاى شرق و غرب و وابستگان و تفاله‏هاى آنان نهراسند و با اعتماد به خداوند تعالى و اتكال به قدرت اسلام و ایمان بپاخیزند و دست جنایتكاران را از كشورهاى خود كوتاه نمایند و آزادى قدس شریف و فلسطین را سرلوحه برنامه خود قرار دهند و ننگ سلطه صهیونیسم، تفاله امریكا را از دامن خود بزدایند و روز قدس را زنده نگه دارند.

صحیفه امام، ج‏15، ص: 62

- ستاره نحس مستكبران؛ رو به زوال و افول

مسلمانان جهان باید روز قدس را روز همه مسلمین، بلكه مستضعفین بدانند و از آن نقطه حساس در مقابل مستكبرین و جهانخواران بایستند، و تا رهایى مظلومان از زیر ستم قدرتمندان از پاى ننشینند. و مستضعفان كه اكثریت قاطع جهان را تشكیل مى‏دهند مطمئن باشند كه وعده حق تعالى نزدیك است و ستاره نحس مستكبران رو به زوال و افول است.

                        صحیفه امام، ج‏15، ص: 63

- حادثه‏اى براى موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده

مسئله قدس یك مسئله شخصى نیست، و یك مسئله مخصوص به یك كشور و یا یك مسئله مخصوص به مسلمین جهان در عصر حاضر نیست، بلكه حادثه‏اى است براى موحدین جهان و مؤمنان اعصار گذشته و حال و آینده، از روزى كه مسجد الاقصى‏ پى ریزى شد تا آنگاه كه این سیاره در نظام هستى در گردش است.

                        صحیفه امام، ج‏16، ص: 191

- اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود

ما مى‏گوییم اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود و بیت المقدس مال مسلمین و قبله اول مسلمین است.

                        صحیفه امام، ج‏16، ص: 491

- فریاد همدردى آنان دولتها را بیدار كند

- اكنون كه خون جوانان عزیز فلسطین دیوارهاى مسجد قدس را رنگین كرده است و در مقابل مطالبه حق مشروعشان از مشتى دغلباز، با مسلسل جواب شنیده‏اند، براى مسلمانان غیرتمند عار نیست كه به نداى مظلومانه آنان جواب ندهند و همدردى خود را با آنان اظهار نكنند؟ باشد كه فریاد همدردى آنان دولتها را بیدار كند كه از قدر ت عظیم اسلامى استفاده كرده و دست امریكاى جهانخوار، این جنایتكار تاریخ راكه از آن طرف دریاها به پشتیبانى ستمگران، دست پلید اسرائیل را مى‏فشارد قطع كنند و خود و ملتهاى مظلوم جهان رانجات دهند.

- امید است خداوند منّان بر بشر منّت فرموده و وعده قرآنى خود را هرچه زودتر انجاز فرماید و مستضعفان جهان را بر مستكبران غلبه دهد ..

- درود بر قدس و بر مسجداقصى‏. درود بر ملتهاى به پاخاسته در مقابل اسرائیل جنایتكار؛ و درود بر مسلمانان و مستضعفان جهان ..

صحیفه امام، ج‏16، ص: 192-191

به صغیر و كبیر شما رحم نمى‏كند

و از اسرائیل این دشمن اسلام و عرب جانبدارى نكنید كه‏ این افعى افسرده اگر دستش برسد به صغیر و كبیر شما رحم نمى‏كند.

صحیفه امام، ج‏17، ص: 396

با خودمان رئوف باشیم و در مقابل دشمنانمان سرسخت

باید با هم باشیم و در مقابل آنها محكم بایستیم. و با خودمان رئوف باشیم و در مقابل دشمنانمان سرسخت‏

صحیفه امام، ج‏18، ص: 205

برای محو اسرائیل از جغرافیا

- و مطمئن باشید كه دولتى چون دولت ایران، كه متعهد به اسلام است و از فرامین الهى تخطى نمى‏كند، اگر دست برادرى او را فشار دهید هرگز ضرر نمى‏بینید. و چه بهتر كه دولتهاى منطقه تمام نیروى خود را براى محو اسرائیل از جغرافیا تجهیز كنند.

صحیفه امام، ج‏19، ص: 33

- سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى

آرى، شعار «نه شرقى و نه غربى» ما، شعار اصولى انقلاب اسلامى در جهان گرسنگان و مستضعفین بوده و ترسیم كننده سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى و كشورهایى است كه در آینده نزدیك و به یارى خدا اسلام را به عنوان تنها مكتب نجاتبخش بشریت مى‏پذیرند و ذره‏اى هم از این سیاست عدول نخواهد شد..

صحیفه امام، ج‏20، ص: 320

از جوانان عزیز لبنان كه موجب سرافرازى امت اسلام در خوارى و ذلت جهانخواران گردیده‏اند، تشكر مى‏كنم

من همان گونه كه بارها و در سالهاى گذشته قبل و بعد از انقلاب هشدار داده‏ام، مجدداً خطر فراگیرى غده چركین و سرطانى صهیونیزم را در كالبد كشورهاى اسلامى گوشزد مى‏كنم و حمایت‏ بیدریغ خود و ملت و دولت و مسئولین ایران را از تمامى مبارزات اسلامى ملتها و جوانان غیور و مسلمان در راه آزادى قدس، اعلام مى‏نمایم و از جوانان عزیز لبنان كه موجب سرافرازى امت اسلام در خوارى و ذلت جهانخواران گردیده‏اند، تشكر مى‏كنم و براى موفقیت همه عزیزانى كه در داخل سرزمینهاى اشغالى و یا در كنار این كشور غصب شده، با تكیه به سلاح ایمان و جهاد به اسرائیل و منافع آن ضربه مى‏زنند دعا مى‏كنم و اطمینان مى‏دهم كه ملت ایران، شما را تنها نخواهد گذاشت. به خداى تعالى توكل كنید و از قدرت معنوى مسلمانان بهره جویید و با سلاح تقوا و جهاد و صبر و مقاومت بر دشمنان حمله برید كه انْ تَنصُرُوا اللَّهَ یَنْصُرْكُمْ وَ یُثَبِّتْ اقدامَكُمْ.

صحیفه امام، ج‏20، ص: 321

*****

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امامنا الخامنه ای..برچسب ها : روز جهانی قدس در بیان امام خمینی(ره) ,  امام روح الله و دغدغه آزادی قدس شریف ,  سیاست واقعىِ عدم تعهد كشورهاى اسلامى ,  برای محو اسرائیل از جغرافیا ,  اسرائیل باید از صفحه روزگار محو شود ,  ایران؛ درس عبرتى است براى كشورهاى اسلامى و مستضعفان جهان ,  ملتها همه برخیزند و فریاد بزنند , 
ارسال شده در شنبه 7 مرداد 1391 ساعت 07:42 ق.ظ توسط علمدارکوچولوی آقا
هو العلیم


همه‌ى دوران زندگى ما، جنگ اُحد است. اگر خوب حركت كردیم، دشمن شكست خواهد خورد؛ ولى به مجرّد این‌كه چشممان به غنائم افتاد و دیدیم چهار نفر غنیمت جمع مى‌كنند، ما هم حسودیمان شد، سنگر را‌‌ رها كردیم و به سمت غنیمت رفتیم، ورق برمى‌گردد. دیدید كه در جنگ اُحد ورق برگشت! در طول تاریخ اسلام، جنگ اُحد تكرار شده است.


دندان پیامبر شکست!..
فرمانده‌ى الهىِ آشناى با صفحه‌ى حقیقت، با آن دل نورانى، این عدّه را این‌جا گذاشته و گفته است كه شما از این‌جا تكان نخورید و پاسداران جبهه باشید؛ اما تا چشمشان افتاد و دیدند كه چهار نفر آن پایین غنیمت جمع مى‌كنند، پاى این‌ها هم لرزید. البته اگر با تك تك آن‌ها صحبت مى‌كردید، مى‌گفتند ما هم بالاخره آدمیم، ما هم دل داریم، ما هم خانه و زندگى مى‌خواهیم. بله؛ اما دیدید كه با این تسلیم شدن در مقابل خواسته‌هاى حقیر بشرى، چه اتّفاقى افتاد! دندان پیامبر شكست؛ بدن مبارك آن حضرت مجروح شد؛ جبهه‌ى حق مغلوب شد؛ دشمن پیروز گردید و چقدر از بزرگان اسلام شهید شدند.

چه كار دارى كه دیگرى گمراه شد؟..
پیام شهیدان این است كه تسلیم وسوسه‌ى غنیمت نشوید. پیام آن‌ها به من و شما و همه‌ى كسانى كه به این خونهاى به ناحق ریخته‌ى مطهّر احترام مى‌گذارند، همین است. شما نگاه نكن كه یك نفر تخلّف مى‌كند و سراغ جمع كردن غنیمت رفته است. «لا یضرّكم من ضلّ اذ اهتدیتم». شما چه كار دارى كه دیگرى گمراه شد؟ شما خودت را نگهدار و حفظ كن. دستور اسلام و پیام خون شهید، این است.

کاسبی یا شهادت..
آن روزى كه همین شهداى عزیز ما در جبهه به شهادت رسیدند، همه كه به جبهه نرفتند؛ عدّه‌اى هم بودند كه مشغول كاسبى شدند، عدّه‌اى هم مشغول پول در آوردن شدند، عدّه‌اى هم مشغول سوء استفاده شدند، عدّه‌اى هم مشغول خیانت شدند. این شهدا، بدون آنكه به آن‌ها اعتنا كنند، رفتند و نتیجه این شد كه توانستند نظام اسلامى را حفظ كنند و امروز هركدام یك ستاره و یك خورشیدند.
امـــام خــامنـــه ای ۱۳۷۶/۰۲/۱۷

کاسبی یا شهادت؟!..

اللهم صل علی محمد و آل محمد و عجل فرجهم و اید امامنا الخامنه ای.. 2ص


برچسب ها : دندان پیامبر را نشکنیم!!.. ,  جهاد اقتصادی در بیان امام خامنه ای , 

موضوع : ولایت مطلقه فقیه ,  پیشرفت و امید .. ,  اون طرف خط قرمز.. , 


mihanblog.com